МФ: Историски највисок поврат на ДДВ кон стопанството во износ од 500 милиони евра

4 копии

Државата за само девет месеци од оваа година извршила поврат на ДДВ кон стопанството во износ од 30,7 милијарди денари. Тоа е историски највисоко ниво на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска го објави јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации, преку кој се ...
| | веќе видена | слични

Целта на повикот е да се поддржат компаниите кои сакаат да развијат иновативен производ, услуга или процес, сами или во соработка со друго претпријатие и/или ...
| | веќе видена | слични

Историски највисок поврат на ДДВ кон стопанството за само девет месеци во износ од 500 милиони евра, соопштуваат од Министерство за финансии. Износот вратен ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии соопшти дека државата за деветте месеци од оваа година извршила поврат на ДДВ кон стопанството во износ од 30,7 милијарди денари, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координативното тело на приватните превозници утре со почеток од 6 часот ќе го блокираат булеварот „Илинден” од семаформите после Влада до „МИ-ДА”. Ќе биде ...
сите 436 | | | веќе видена

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 260 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 137 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МФ: Историски највисок поврат на ДДВ кон стопанството во износ од 500 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: