ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ГЕРМАНИЈА ДОНЕСЕ БАНКРОТ НА 718 КОМПАНИИ, расте стравот од рецесија

Време зa читање: 5 минути Хакл е германско име од 1928 година, но производителот на тоалетна хартија со седиште во Дизелдорф рече дека е доволно летниот шок на ...
| | веќе видена | слични

Германската мрежна агенција денеска предупреди на прекумерна потрошувачка на гас и укажа на можните последици за резервите на гас во текот на зимата. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Фјучерсите на американскиот течен природен гас ЛНГ паднаа за околу 6% во понеделникот на речиси 12-неделно најниско ниво поради ...
| | веќе видена | слични

Берлин е во центарот на растечката политичка бура, откако еднострано најави инјекција во готовина во вредност од 200 милијарди евра за да се обиде да се справи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот енергетски гигант „Газпром“ објави во средата дека ќе ги обнови испораките на гасот преку Австрија, главно за Италија откако постигнал договор за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц кусогледо се насочи кон германските приоритети, наспроти оние на ЕУ, во справувањето со енергетската криза, што особено ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 572 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 601 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ГЕРМАНИЈА ДОНЕСЕ БАНКРОТ НА 718 КОМПАНИИ, расте стравот од рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: