Ураганот се засили и се приближува кон Јужна Карлона, расте бројот на жртви на Флорида


Ураганот Ијан повторно зајакна и денеска ќе се приближи до брегот на Јужна Каролина, објави Националниот центар за урагани (НХЦ). Иан, кој ослабна до тропска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден се спакува и денеска замина за Флорида, која пред неколку дена беше тешко погодена од ураганот Ијан. Претседателот вети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и првата дама Џил Бајден денес ќе одат во Флорида за да ја испитаат штетата од ураганот Ијан и да се сретнат со државните и ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 500.000 домови и деловни објекти во Флорида останaa без електрична енергија речиси една недела откако ураганот Ијан ја погоди југоисточната ...
| | веќе видена | слични

Додека жителите на Флорида и натаму ги чувствуваат последиците од ураганот Иан, силно невреме ја погоди Аризона. Регистрирано е торнадо во близина на Вилијамс, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на загинати од ураганот Ијан во Флорида и Северна Каролина се искачи на 103, а спасувачките тимови по втор пат пребаруваат десетици илјади домови и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставници на македонските Бугари оваа недела ќе остварат средба со Комесарот за проширување и добрососедство на Европската унија, Оливер Вархеји, јавува ...
сите 544 | | | веќе видена

Министрите за внатрешни работи на Северна Македонија и Бугарија, Оливер Спасовски и Иван Демерџиев денеска од Скопје порачаа дека нема да се дозволи никаков ...
сите 353 | | | веќе видена

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула, најавуваат од УХМР. Утре локално ќе има слаби врнежи од ...
сите 246 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц реагираше на дискусијата за испорака на борбени авиони за Украина, која Киев ја бара од средата, откако германската влада вети ...
сите 393 | | | веќе видена

Тетовската полиција информира дека вчера било пријавено дека околу 3 часот и 30 минути во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово во тешка ...
сите 403 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 96 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал му честиташе на Србинот Новак Ѓоковиќ за освоената десетта титула на Австралија опен со која се израмни по бројот на гранд-слем ...
сите 220 | | | веќе видена

Ниту една југословенска или македонска влада во овие седум децении толку не ги ослабнала позициите на Скопје во однос на Софија како сегашнава Тезата дека ние ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураганот се засили и се приближува кон Јужна Карлона, расте бројот на жртви на Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: