Ураганот Иан ја опустоши Флорида, погледнете ги снимките од воздух! Куќи и згради уништени, а најлошото допрва следува


Погледнете ги снимките од последиците на ураганот Иан од воздух. Ураганот Иан ја опустошил Флорида и оставил хаос зад себе, а екипа на телевизијата "CNN" ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден се спакува и денеска замина за Флорида, која пред неколку дена беше тешко погодена од ураганот Ијан. Претседателот вети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и првата дама Џил Бајден денес ќе одат во Флорида за да ја испитаат штетата од ураганот Ијан и да се сретнат со државните и ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 500.000 домови и деловни објекти во Флорида останaa без електрична енергија речиси една недела откако ураганот Ијан ја погоди југоисточната ...
| | веќе видена | слични

Додека жителите на Флорида и натаму ги чувствуваат последиците од ураганот Иан, силно невреме ја погоди Аризона. Регистрирано е торнадо во близина на Вилијамс, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на загинати од ураганот Ијан во Флорида и Северна Каролина се искачи на 103, а спасувачките тимови по втор пат пребаруваат десетици илјади домови и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 407 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на територијата на земјава е спроведена акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ...
сите 212 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураганот Иан ја опустоши Флорида, погледнете ги снимките од воздух! Куќи и згради уништени, а најлошото допрва следува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: