Цените на нафтата се намалуваат поради силниот долар и послабата побарувачка

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа во четвртокот, откако постигнаа раст од повеќе од 3 долари во претходната сесија, со силниот долар што ја ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата на светскиот пазар порасна за околу три отсто на највисоко ниво во изминатите пет недели, поради одлуката на Организацијата на производители ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека од вечерва по полноќ поскапува дизел горивото за 3 денари по литар, нафтата за домаќинствата за 2,5 денари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на ...
сите 296 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата се намалуваат поради силниот долар и послабата побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: