Нашата ХИМНА се отпеа во еден глас, бугарската исвиркана (Видео)


2 копии

На денешен ден точно пред 15 години на градскиот стадион во Скопје, легендарниот музичар Тоше Проески го одржа својот последен хуманитарен концерт, посветен на ...
| | веќе видена | слични

 „Добра вечер Македонијо“ - поздравот со милозвучен глас кој ни ја гали душата и ни го ежи телото, моментот кога побара свое ѕвездено небо, несебичната љубов ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 468 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нашата ХИМНА се отпеа во еден глас, бугарската исвиркана (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: