Захарова: Северниот тек е саботиран на местото под контрола на американски разузнувачи


Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Марија Захарова, за прорежимската ТВ програма изјави дека „Вашингтон има целосна контрола“ над водите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осло испрати специјализиран брод за проверка на подморскиот гасовод во Германија поради безбедносни причини, поради сомневањата за нова саботажа мслична на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвешка испрати специјализиран брод за проверка на подморскиот гасовод до Германија поради безбедносни грижи по сомнителната саботажа минатиот месец на двата ...
| | веќе видена | слични

Норвешка испрати специјален брод за инспектирање на ситуацијата со подморскиот гасовод до Германија поради загриженоста за неговата безбедност по саботажите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се зголемија сомнежите за саботажа на оштетените гасоводи Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море, по истрагата на посоченото место во шведската ексклузивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведските и данските власти го истражуваат истекувањето од руските гасоводи на четири локации откриени минатата недела во ексклузивните економски зони на ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот тим на истражители потврди дека во експлозиите биле оштетени гасоводите Северен тек 1 и 2, наведувајќи дека во текот на претходните денови имало ...
| | веќе видена | слични

Сомнежите за саботажа на гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2 во шведските и данските води на Балтичкото Море се засилија во четвртокот откако шведската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Северниот тек е саботиран на местото под контрола на американски разузнувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: