Еуроникел го стопира производството поради огромните трошоци за електрична енергија


Угаснати печките на Еуроникел, или попознат како кавадаречки Фени. Поради огромните трошоци за електрична енергија, донесена е одлука да запре производствениот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата достигна 18,7 проценти, за минималната потрошувачка кошничка се потребни 50.244 денари .Ова се најновите пресметки што ги објави Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Синдикалната минимална кошница, која ја пресметува Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) , за септември достигна 50.224 денари. Инфлацијата излезе надвор од ...
| | веќе видена | слични

Синдикатите не веруваат во прогнозите на Стопанската комора дека ќе се отпуштат 30% до 50% од работниците ако за брзо не се донесат конкретни мерки. За првиот ...
| | веќе видена | слични

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот министер за клима, Греам Стјуарт денеска изјави дека владата не бара од луѓето да трошат помалку енергија, еден ден откако Националната енергетска ...
| | веќе видена | слични

И додека Економскиот совет мозга како да му помогне на македонското стопанство, компаниите ќе почнат една по една да го селат производството од тука. На таква ...
| | веќе видена | слични

Компаниите чекаат поддршка од Владата и исполнување на нивните барања за надминување на последиците од енергетската криза. Доколку продолжи енергетската криза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуроникел го стопира производството поради огромните трошоци за електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: