Се преговорa за обезбедување струја по пониски цени од берзанските, истакна Ковачевски


Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија со што за пет пати го намалува трошокот на граѓаните, порача денеска премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Се разгледуваат опциите како производителите на основните прехранбени продукти да имаат пониска регулирана цена за да се намалат финалните цени на крајните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши ѝ предложи на ВМРО-ДПМНЕ да достави амандман со кој би се оданочувале приватните хидроцентрали и соларните капацитети ...
| | веќе видена | слични

Имаме две влади со функционално неписмени, но арогантни министри, вели професорката Билјана Ванковска за интервјуто на Крешник Бектеши во кое министерот за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со Србија се преговара за размена на гас за електрична енергија, а доколку се постигне договор половина од електричната енергија која ќе се произведе во ТЕ-ТО ...
| | веќе видена | слични

Еден ден откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го објави Планот со кој на владата и понуди да обезбеди енергенси и на државата да и заштеди до 300 ...
| | веќе видена | слични

Доколку Република Бугарија ја прифати нашата понуда за откуп на електрична енергија по фиксна цена од 200 евра за мегават/час, колку што може да поднесе нашето ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши вчера на прашањата на Лупевска не знаеше да одговори за работите кои ги зборувал советникот за енергетика Андонов, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се преговорa за обезбедување струја по пониски цени од берзанските, истакна Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: