Зеленски свика итен состанок на Советот за безбедност


Украинската војска само во правецот Николаево- Кривиј Рог на југот од Украина во борбите во последните 24 часа загубила 300 војници, соопшти во петокот во ...
| | веќе видена | слични

Украина ги повика руските војници да се предадат. Министерот за одбрана Олексеј Резников денеска ги повика руските војници да го положат оружјето, ветувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана на Украина, Олексеј Резников, во свој видео говор ѝ се обрати до руската армија и активно го осуди руското раководство кое има имот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, најави дека украинската армија забрзано враќа сè повеќе територии, особено на југот на земјата, во време кога во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников денеска ги повика руските војници да го положат оружјето, ветувајќи им живот и безбедност. – Сè уште можете да ...
| | веќе видена | слични

Руските војници ги ослободија Отрадовка и Веселаја Долина, соопшти штабот на ДНР.„Од 7 октомври 2022 година, на територијата на Доњецката Народна Република, ...
| | веќе видена | слични

Украинските сили повторно вратија 500 квадратни километри од нашата територија во Херсон, кажа украинскиот претседател Володимир Зеленски. Зеленски во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски свика итен состанок на Советот за безбедност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: