(ВИДЕО и ФОТО) Во голема координирана акција сузбиена организирана криминална група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица

Во четвртокот (29.09.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На предлог на Вишото јавно обвинителство во Белград, судот им одреди притвор на Т.Ј.(20) и Ф.Т.(20), кои се осомничени дека ја принудиле малолетната жртва на ...
| | веќе видена | слични
14 копии
4 копии

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
| | веќе видена | слични

Голема акција за апсење белградски макроа, меѓу кои и жена, била спроведена вчера, дознава Курир.рс! Според нивниот извор, досега се идентификувани тројца ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

Поради протестот на приватните автобуски превозници денеска во Скопје од раните утрински часови има посебен сообраќаен режим.„Министерството за внатрешни ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО и ФОТО) Во голема координирана акција сузбиена организирана криминална група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: