ЕВЕ КОГА ЌЕ ПРЕСТАНЕ ДА ТЕЧE ГАС ОД СЕВЕРEН ТЕК: Се огласи Русија, открија кој е можниот виновник за саботажата


По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осло испрати специјализиран брод за проверка на подморскиот гасовод во Германија поради безбедносни причини, поради сомневањата за нова саботажа мслична на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвешка испрати специјализиран брод за проверка на подморскиот гасовод до Германија поради безбедносни грижи по сомнителната саботажа минатиот месец на двата ...
| | веќе видена | слични

Норвешка испрати специјален брод за инспектирање на ситуацијата со подморскиот гасовод до Германија поради загриженоста за неговата безбедност по саботажите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се зголемија сомнежите за саботажа на оштетените гасоводи Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море, по истрагата на посоченото место во шведската ексклузивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведските и данските власти го истражуваат истекувањето од руските гасоводи на четири локации откриени минатата недела во ексклузивните економски зони на ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот тим на истражители потврди дека во експлозиите биле оштетени гасоводите Северен тек 1 и 2, наведувајќи дека во текот на претходните денови имало ...
| | веќе видена | слични

Сомнежите за саботажа на гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2 во шведските и данските води на Балтичкото Море се засилија во четвртокот откако шведската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 297 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 211 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВЕ КОГА ЌЕ ПРЕСТАНЕ ДА ТЕЧE ГАС ОД СЕВЕРEН ТЕК: Се огласи Русија, открија кој е можниот виновник за саботажата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: