Ковачевски: Со субвенционирање на цената на струјата го намалуваме трошокот на граѓаните за пет пати

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски даде одговор на пратеничко прашање за енергетската криза и кажа дека со субвенцијата на државата се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната седница во Собранието пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков постави три пратенички прашања, првото во однос на премиерот Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Владата сепак ќе мора да ,,клекне” пред Русија ако сака да го добие Гасот кој владата го најавуваше од Србија. Руската државна енергетска компанија Газпром го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија со што за пет пати го намалува трошокот на граѓаните, порача денеска премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска посочи дека се водат интензивни преговори со Србија за да се обезбеди гас, но набавката мора да се реализира со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Во следната 2023 година исплатата на субвенциите за земјоделците ќе започне уште во текот на првиот квартал. Тоа се предвидува со новиот концепт за ...
| | веќе видена | слични

Исто така, премиерот посочи дека се водат интензивни преговори со странство да се обезбеди електрична енергија по пониски цени од берзанските. „Со Србија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на пратеничко прашање истакна дека Владата има план за справување со енергетската криза и веќе ги има ставено во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Со субвенционирање на цената на струјата го намалуваме трошокот на граѓаните за пет пати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: