Поради коментари на Фејсбук: Четири лица добија кривични пријави

2 копии
2 копии

Средовечен насилник од Прилеп минатата недела во кафеана во градот нападнал жена, на која исто така ѝ се заканувал и со оружје, соопшти полицијата. „СВР Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот Џ.А. од Скопје затоа што сторил кривично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад" ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против скопјанецот Џ.А. (41), поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 164 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Вечерва завршуваат сервисните и ремонтните активности на генераторот и на другата опрема во ТЕЦ Неготино, и утре во 7.30ч почнуваат пуштачките активности за ...
сите 381 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради коментари на Фејсбук: Четири лица добија кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: