Одземале пари со закана - приведени две лица за разбојништво и тешка кражба на дрзок начин

Две лица се приведени заради основи на сомнение дека сториле две кривични дела „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“. Од МВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средовечен насилник од Прилеп минатата недела во кафеана во градот нападнал жена, на која исто така ѝ се заканувал и со оружје, соопшти полицијата. „СВР Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот Џ.А. од Скопје затоа што сторил кривично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад" ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против скопјанецот Џ.А. (41), поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.М.(28) од Прилеп и А.Љ.(24) од Ново Село, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 123 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одземале пари со закана - приведени две лица за разбојништво и тешка кражба на дрзок начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: