ПУТИН УТРЕ ЌЕ ПОТПИШЕ: 4 делови од Украина ќе се припојат со Русија, но КОЈ ЌЕ ГИ ПРИЗНАЕ


Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски за превентивен напад врз Русија „ја потврдува заканата од Киев и неопходноста на специјалната воена ...
| | веќе видена | слични

Се погласни се предупредувањата дека светот е пред нуклеарна војна. Последен во низата кои искажа загрижаност поради опасноста од руски нуклеарен напад е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Уште еднаш апелирам до меѓународната заедница, како што беше и пред 24 февруари: Превентивни напади врз Русите за да знаат што ќе се случи со нив ако го ...
| | веќе видена | слични

Повикот на украинскиот претседател Влодимир Зеленски до членките на НАТО да распоредат нуклеарно оружје против Русија е потсетник зошто Москва започна воена ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска побара од европските лидери уште оружје за да ги спречи руските тенкови да стигнат до Варшава или Прага, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 466 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУТИН УТРЕ ЌЕ ПОТПИШЕ: 4 делови од Украина ќе се припојат со Русија, но КОЈ ЌЕ ГИ ПРИЗНАЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: