(ВИДЕО и ФОТО) Во голема координирана акција сузбиена организирана криминална група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица


Во четвртокот (29.09.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На предлог на Вишото јавно обвинителство во Белград, судот им одреди притвор на Т.Ј.(20) и Ф.Т.(20), кои се осомничени дека ја принудиле малолетната жртва на ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството води постапка за пратеникот и кандидат за потпретседател на Собранието, Хусни Исмаили од „Алтернатива“ кој порано беше и министер за кулутура. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 407 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на територијата на земјава е спроведена акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ...
сите 212 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО и ФОТО) Во голема координирана акција сузбиена организирана криминална група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: