Финска од полноќ ја затвора границата за руски туристи

Во Европскиот парламент постои политичка волја Бугарија да влезе во Шенген, не тоа не се случува поради тешкиот проблем со корупцијата во државата, изјави за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројот руски државјани кои влегле во ЕУ измината седмица е за 20 проценти помал споредбено со неделата претходно, а причината за тоа се ограничувањата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Европскиот парламент на денешната седница ќе расправа за пристапување на Бугарија и Романија во Шенген-зоната, при што се очекува европратениците да побараат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
5 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска од полноќ ја затвора границата за руски туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: