Јакнење на извозните капацитети за поголем економски раст

4 копии

Со целосниот асортиман веќе достапен на бугарската јавност, Витаминка и оваа година се претставува на Интерфуд & Дринк, една од најголемите саемски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, се обрати на конференцијата „Промовирање на конструктивен капитал во Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се наоѓаме на почетокот на преговорите со ЕУ во коишто исклучително е важно да имаме јасен консензус и голема инклузивност како за целиот процес така и за ...
| | веќе видена | слични

Доколку и Вие сте дел од мала или средна компанија од прехранбената индустрија со потенцијал за извоз на производите, и би сакале да научите нешто повеќе за ...
| | веќе видена | слични

Во организација на Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ – Скопје (ИДСЦС) во соработка со Центарот за меѓународно приватно претпријатие (ЦИПЕ), денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската економија ја очекуваат бројни прилагодувања во претстојниот период за создавање на клима на конкурентност и одржливост на животната средина. Во ...
| | веќе видена | слични

Драган Давитков, Претседател на Бордот на Директори на Американска Стопанска Комора на Северна Македонија „Фактор” како економски електронски портал на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неби Хоџа, претседател на Стопанската комора на Севернозападна Македонија (СКСЗМ) Нашата комора е позната по тоа што нашите ставови секогаш се навремени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 768 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 307 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 137 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакнење на извозните капацитети за поголем економски раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: