Стефковски: Гази Баба е горда на своите спортски таленти

4 копии

Со пакет социјални мерки Општина Кисела Вода ќе им помага на своите жители полесно да ја пребродат економската криза. Денес, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во просториите на општина Гази Баба, денеска беа доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување на стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општина Гази Баба. „ Целта на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општината за учебната 2022/2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, вчера попладне оствари средба со Харолд Фугер, Аташе за социјална политика на Австриската амбасада во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, утрово беше домаќин на ученици од основни училиште од Хрватска, Турција, Романија и Италија. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Субвенциите за купена инвертер клима утре ќе бидат исплатени на сметките на добитниците, кои конкурирале на јавниот повик, информираат од Општина Велес. Тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски: Гази Баба е горда на своите спортски таленти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: