Русија ги бојкотира Оскарите, нема претставник прв пат од времето на СССР


Имено, Русија за прв пат по падот на СССР одлучи да ги бојкотира Оскарите, пренесува The Guardian.„Претставништвото на Руската филмска академија одлучи да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холивудскиот актер Николас Кејџ не добил ни долар за улогата во филмот „Напуштање на Лас Вегас“, со кој доби Оскар. Во интервју за подкастот It Happened In ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јубилејниот филм за Бигорскиот манастир „1000 години сведок на светлината“ е со три номинации во три категории на православниот фестивал за филмска уметност ...
| | веќе видена | слични

Амстердам, Лондон, Париз, Брисел, Даблин, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Рим или Цирих? Изберете ја вашата следна дестина Јубилејниот филм за Бигорскиот ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Emancipation“ во американските кина ќе биде прикажан на 2 декември, а седум дена подоцна ќе го прикажува и „Apple TV+“. Поради скандалот на ...
| | веќе видена | слични

Последната церемонија на Оскарите беше одбележана со инцидент На холивудскиот актер Вил Смит му беше забрането учество на Оскарите откако му удри шлаканица на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 137 | | | веќе видена

Пратеникот од ДУИ, Арбер Адеми вели дека уставните измени нема да наштетат на Македонија и смета дека Бугарите треба ги внесат во Уставот. Кажа дека треба да ...
сите 110 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
сите 82 | | | веќе видена

Екс министерот за внатрешни работи во техничката влада во 2020 година Наќе Чулев кој беше гостин на емисијата Заспиј ако можеш смета дека елиминирањето на ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ги бојкотира Оскарите, нема претставник прв пат од времето на СССР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: