Дете крадело во стовариште во Чаир


3 копии

На 07.10.2022 во 01.05 часот на бул.„ВМРО“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош и ЕВР Центар-Бит Пазар ги лишиле од слобода С.М.(42) и В.Т.(24), ...
| | веќе видена | слични

42-годишник и 24-годишник од Скопје се лишени од слобода бидејќи се сомничат дека физички нападнале 36-годишна жена од Прилеп и со закана и одзеле мобилен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средовечен насилник од Прилеп минатата недела во кафеана во градот нападнал жена, на која исто така ѝ се заканувал и со оружје, соопшти полицијата. „СВР Битола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 225 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дете крадело во стовариште во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: