Референдумот на Левица „битка под маса“ за прибирање поголемо гласачко тело или сериозно спроведување на институционална „операција“?


Левица поднесе иницијатива за референдум до Државната изборна комисија (ДИК ) и најави собирање на 150 илјади потписи, притоа потенцирајќи дека не очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа? Александра Спасеска 07.10.2022 / 09:36 Свет Односот меѓу Германија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За теми кои се од особен и витален интерес за граѓаните, како што се интеграцијата на земјата во ЕУ, економската и енергетската криза, нужно мора да има ...
| | веќе видена | слични

Утре во Собранието ќе биде доставена иницијативата за референдум на Левица откако вчера заврши постапката за собирање на потписи. -Не очекуваме никакви ...
| | веќе видена | слични

Левица утре ќе ја достави до претседателот на Собранието Талат Џафери иницијативата за референдум откако вчера ја заврши постапката за собирање на иницијалните ...
| | веќе видена | слични

Однесувањето на нашите политички „елити“ овие денови нѐ потсетува зошто секогаш сме биле, а и сѐ уште сме на дното на Европа во секоја смисла. Нивото на ...
| | веќе видена | слични

Потребата за национална и политичка обединетост најсериозно се наметнува за Македонија, очигледно и во агендите на нашите највисоки политичко- партиски лидери. ...
| | веќе видена | слични

Марк Ленард Нуклеарното сениште повторно ја прогонува Европа. Неодамна рускиот претседател Владимир Путин нареди мобилизација на околу 300.000 резервисти и ...
| | веќе видена | слични

Како и целиот свет, така и Северна Македонија се соочува со последиците од економската и енергетската криза. Она што им паѓа во очи на граѓаните во оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 382 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 589 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Референдумот на Левица „битка под маса“ за прибирање поголемо гласачко тело или сериозно спроведување на институционална „операција“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: