Оваа сабота забава за најмалите во скопската Зоолошка градина

Вчеравечер на плоштадот „Филип Втори“ пред стотина луѓе се одржаа концертите од „Бела ноќ“, кои викендот беа одложени поради невремето во Скопје. Ни студот, а ...
| | веќе видена | слични

Денеска е Светски ден на зоо-негувателите, празник што се слави во сите држави. Овие луѓе од Скопската зоолошка градина пожртвувано се грижат за животните исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манифестација „Бела ноќ“ која се одржа во саботата на повеќе локации низ Скопје продолжува и денес. Централната манифестација поради лошите временски услови се ...
| | веќе видена | слични

Поради временските неприлики музичкиот хепенинг што беше закажан во рамките на манифестацијата „Бела ноќ“ е презакажан за утревечер. Организаторите претходо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваа сабота забава за најмалите во скопската Зоолошка градина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: