ЕУ се коригира: Напредок во преговорите со Белград ако воведе санкции за Москва

Политичката група на социјалисти и демократи во Европскиот парламент предложи да се прифати нивниот амандман во извештајот на ЕП за проширувањето на Унијата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од кога било ми е страв од она што ѝ претстои на Србија, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој додаде дека пред Србија е „тежок период, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин реагираше на изјавата на украинскиот амбасадор Володимир Толкач за N1, дека во Киев е се потешко се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, присуствувајќи на презентацијата на комплетот книги „Собраните дела на Милорад Екмечиќ“ во Домот на вооружените сили ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ продолжува со секојдневните црни предвидувања за Србија и за светот во периодот кој претстои. Денеска тој им порача ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Опозициските партии – Народната партија и Двери, со лидерите Вук Јеремиќ и Бошко Обрадовиќ, Заветници, Коалицијата Надеж, со лидерот на ДСС, Милош Јовановиќ, ...
| | веќе видена | слични

„Многу сум загрижен за исходот на некоја нова сталинградска битка, доколку се случи“, изјави Вучиќ. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена

„Нема да ја раскажувам содржината на нашите контрамерки. Западот и оние кои го поддржуваат, мора да бидат подготвени на се. Ако започнат некаква војна без ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ се коригира: Напредок во преговорите со Белград ако воведе санкции за Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: