Во струмичко пронајден амфетамин кај едно лице, кое е приведено


На 07.10.2022 во 01.05 часот на бул.„ВМРО” во Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош и ЕВР Центар-Бит Пазар ги лишиле од слобода С.М.(42) и В.Т.(24), ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден (06.10.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во струмичко пронајден амфетамин кај едно лице, кое е приведено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: