ВМРО-ДПМНЕ: Професионални војници се избираат во партиска организација на СДС во Арачиново


Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања, посочуваат од ова ...
| | веќе видена | слични

Втор ден Министерството за одбрана молчи за украдените класифицирани документи и за украдените компјутери на кои имало строго доверливи документи, објави ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Втор ден Министерството за одбрана молчи за украдените класифицирани документи и за украдените компјутери на кои имало строго доверливи документи, пишува на ...
| | веќе видена | слични

За случајот со кражбата во одделението за одбрана кое е привремено сместено во просториите на Јавно претпријатие, отворена е истрага од релевантните надлежни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повторно грабеж во Министерството за одбрана. И после 2 години од грабежот во централата на МО кога беа украдени униформи и друга опрема, случај кој до денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, обвини за грабеж повторно во Министерството за одбрана.„И по 2 години од грабежот во централата на МО кога беа ...
| | веќе видена | слични

Очајниот Мицкоски преку шпионот Ковачки шири лажни вести за да ја зачува фотелјата во Белиот дворец Не престануваат нападите на ВМРО-ДПМНЕ кон претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Професионални војници се избираат во партиска организација на СДС во Арачиново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: