Иранскиот претседател го осуди хаосот што се шири со протестите низ земјата


Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставниците на Европскиот парламент во денеска усвоената резолуција повикаа да се санкционираат иранските службеници вмешани во убиството на младата Махса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД денеска воведоа дополнителни санкции за иранските владини претставници како одговор на смртта на Махса Амини, што предизвика масовни протести во десетици ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет и двегодишната девојка почина на 16 септември во болница во Техеран, три дена по нејзиното апсење поради „непрописно носење хиџаб“.Сведоци тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската актерка Жулиет Бинош отсече прамен од косата во знак на протест поради смртта на Махса Амини, 22 годишна Иранка која падна во кома откако беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иранскиот претседател го осуди хаосот што се шири со протестите низ земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: