Како Западот ги затру своите пари

Ценовното „цунами“ кое според економистите треба од есенва да покажува знаци на постепено слабеење, значително го погоди животниот стандард на Македонците. ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во најновиот есенски eкономски извештај за Европа и Централна Азија, предвидува дека македонската економија годинава ќе забележи раст од 2,1 ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во својот најнов извештај предупреди дека економијата на земјава може да влезе во фаза на стагфлација.Во тој документ за следните неколку години ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути „In God We Trust“ е испишано на сите американски валути од хартија и монети откако поранешниот претседател Двајт Ајзенхауер наложи во ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи цените на акциите пораснаа во четвртокот, четврти ден со ред, но се тргува претпазливо бидејќи нема многу причини за купување, имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Иако на сите им е добро познато дека силниот долар влијае врз светската економија, аналитичарите посочуваат дека токму „на крилата на агресивната реторика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претатавникот на приватните градски превозници „Слобода превоз“, Ленин Јовановски во четвтртокот попладнето преку соопштение информираше дека компанијата, по ...
сите 428 | | | веќе видена

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 261 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 97 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани денеска го лишија од слобода 33-годишниот И.П. од Кочани поради основи на сомнение дека во текот ...
сите 293 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 210 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција критикувајќи го однесувањето на претседавачот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски, нагласи ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Западот ги затру своите пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: