Не се главни кандидати за светската титула, но најконстантни се во Европа во последните години

Фудбалската репрезентација на Шпанија е петти фаворит за освојување на титулата на претстојното Светско првенство во Катар. Квотата за Шпанија да биде првак во ...
| | веќе видена | слични

Родриго Силва де Гоес, или попознат само како Родриго побара од „Панини“ да направи корекција и да го вклучи во албумот со сликички за Светското првенство во ...
| | веќе видена | слични

Феран Џутгла е вистинско фудбалско откровение во Европа и играч што е во Топ-10 според бројот на голови и асистенции во Лигата на шампионите и како што велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јирген Клоп имаше шанса да соработува со многу талентирани фудбалери во Борусија Дортмунд и Ливерпул, но сепак не доби шанса да го води големиот талент кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бразилскиот фудбалер Малком вели дека му се допаѓа животот во Русија и дека сака да му помогне на својот клуб, Зенит Санкт Петерсбург по плановите да добие ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Малком Филипе Да Силва Оливеира ќе земе руско државјанство и во иднина ќе игра за оваа репрезентација, откако не добива повик за настап за А ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска долгот кон приватните превозници е дел од договорна обврска за која ако има спор превозниците требало ...
сите 485 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси беше херојот на Аргентина во победата од 2:0 на дуелот против Мексико. Меси даде гол за водство од 1:0, а потоа Гаучосите дадоа и втор гол. По ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се главни кандидати за светската титула, но најконстантни се во Европа во последните години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: