„Ќе се субвенционира 80% од цената на струјата за домаќинствата“, ВМРО-ДПМНЕ вели Ковачевски ги ископирал мерките од Мицкоски


„Добро е што Ковачевски се потрудил и ги изанализирал мерките кои Мицкоски ги предложи за стопанството. И тоа го поздравуваме и веруваме дека причината за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Компаниите чекаат поддршка од Владата и исполнување на нивните барања за надминување на последиците од енергетската криза. Доколку продолжи енергетската криза ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Имаме суштинска потреба во цел исток, не само во општина Штип, да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година. Со доаѓањето на оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет до 50 отсто од вработените во македонските компании ќе останат дома идната година ако Владата не најде начин како да му помогне на стопанството. ...
| | веќе видена | слични

Жалосни се податоците кои пристигаат до нас, имаме и економски совет во рамки на локалната самоуправа, на дневна основа комуницираме со правните субјекти, и ...
| | веќе видена | слични

Ќе се затвораат капацитети и ќе се делат откази ако до крајот на годинва Владата не излезе со конкретна помош за стопанството, предупредува кризниот штаб на ...
| | веќе видена | слични

Состојбата е тешка, компаниите бараат поддршка за пребродување на кризата. Кризниот штаб на Стопанската комора бара итни мерки пред да биде доцна. Оттаму велат ...
| | веќе видена | слични

Компаниите ја чекаат ветената помош од државата. Во спротивно, од следната година половина од вработените во големите компании ќе останат без работа. Кризниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ќе се субвенционира 80% од цената на струјата за домаќинствата“, ВМРО-ДПМНЕ вели Ковачевски ги ископирал мерките од Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: