Стефковски: Дополнителни 500.000 денари финансиска поддршка за ФК Скопје

Советот на општина Гази Баба донесе Одлука со која се доделени 500.000 денари дополнителна финансиска поддршка за ФК Скопје кој потекнува од општина Гази Баба. ...
| | веќе видена | слични

Во скопската општина Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова градинка и се асфалтираат над 20 улици, рече денеска градоначалникот Дарко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во просториите на општина Гази Баба, денеска беа доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект којшто ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување на стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општина Гази Баба. „ Целта на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општината за учебната 2022/2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, вчера попладне оствари средба со Харолд Фугер, Аташе за социјална политика на Австриската амбасада во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, информира дека денеска целосно е реконструиран и асфалтиран кракот на улицата 18 во Бутел. Тој на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски: Дополнителни 500.000 денари финансиска поддршка за ФК Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: