Се „нафрлил“ врз неа по првата средба, сакала да ја откаже свадбата - Помалку познати детали од врската на Дијана и Чарлс


 Се запознале кога таа имала само 16 години, а нејзината сестра рекла дека не би се омажила за него „без разлика дали е слуга или крал“. Дијана сакала да ја ...
| | веќе видена | слични

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан важеа за еден од најубавите, но и најхармонични љубовни парови на нашите простори. Врската ја започнале пред ...
| | веќе видена | слични

 Повеќе од половина година Кајли Џенер не открива ништо за нејзиниот син, но сега кажа зошто се премислила за името, како и дека уште нема смислено ново. Во ...
| | веќе видена | слични

 Во каков однос се трите сестри Кардашијан? Дали Ким и Клои кои во последно време ги полнат таблоидите заради скандалите поврзани со разводи и неверства се ...
| | веќе видена | слични

Украинката која неодамна ја остави нејзиниот британски љубовник, откако за неа ги остави сопругата и двете деца, се врати во својата земја разурната од војна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кајли Џенер ја потсети јавноста дека нејзиниот седуммесечен син с ѐ уште нема име. Момчето се родило во февруари, а иако Кајли и нејзиното момче Тревис Скот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Популарната Кајли Џенер доби син, но иако поминаа 7 месеци, името на момчето не е познато. Имено, иако првобитното име на момчето било Волф, Тревис и Кајли ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Селена Гомез се огласи еден ден откако Хејли Бибер негираше дека ѝ го „украла“ Џастин Бибер. Популарната актерка и пејачка индиректно зборуваше на ...
| | веќе видена | слични

 Роз и Ралф од САД си испратиле стотици мејлови во период од две години, пред да сфатат дека се вљубени еден во друг. Сега тие се заедно и се надеваат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Аргентина ја одработи својата задача по почетниот шок кој го доживеа на мундијалот во Катар, па така со победите над Мексико и Полска се пласираше во ...
сите 72 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се „нафрлил“ врз неа по првата средба, сакала да ја откаже свадбата - Помалку познати детали од врската на Дијана и Чарлс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: