Ковачевски: Сигурен сум дека имаме владино мнозинство

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска минатата недела назначи нов заменик градоначалник откако Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДУИ на 15 октомври ќе го избере новото централно претседателство. Тогаш високите партиски тела на ДУИ владините функцинери кои доаѓаат од оваа партија ќе ...
| | веќе видена | слични

„Пратеникот на Движењето ‘Беса’ Фадил Зендели вели дека тие не се во контакт со така наречената ‘Огнена група’ во ДУИ. Зендели нагласува дека тие немаат јасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку „Огнената група“ се одвои од ДУИ, a пратениците кои ја подржуват оваа група ја напуштаат пратеничката група на ДУИ или не гласаат за владините ...
| | веќе видена | слични

Тоа што се случува во ДУИ, а се поврзува со „огнената група“ е внатрешна работа на таа партија и нема да коментирам, вели пратеникот Фадил Зендели од Беса. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Сигурен сум дека имаме владино мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: