Македонија ќе биде казнета од УЕФА за свирежите за бугарската химна, убедени се во Софија

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
| | веќе видена | слични

На натпреварот во рамките од нокаут фазата за жени во Лигата на шампионите беше видено нешто слично како на мечот помеѓу Шкендија и Тотенхем во Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични

УЕФА го казни финскиот клуб ХЈК Хелсинки со 18.000 евра поради неколку инциденти на дуелот со Бетис на 8. септември во првото коло во Европа Лигата. Од нив ...
| | веќе видена | слични

Арсенал како гостин го победи Ајакс со 1-0 во возвратниот дуел од женската Лига на шампиони во фудбал и влезе во групната фаза, но од лондонскиот клуб ...
| | веќе видена | слични

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ќе биде казнета од УЕФА за свирежите за бугарската химна, убедени се во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: