Предлог – одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетика го помина и филтерот на собраниската ЗПК

– Предлог – одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетиката попладнево го помина и филтерот на собраниската Законодавно-правна комисија. Се ...
| | веќе видена | слични
30 копии

По дадената пауза, попладнево продолжи седницата на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, на која членовите дискутираат за кандидатурата за уставен ...
| | веќе видена | слични

Во текот на расправата пратениците на ВМРО-ДПМНЕ истакнаа дека лица како Татјана Бозаџиева и Љубомир Јовески, „не заслужуваат да бидат избрани за уставни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборот на уставните судии во Собранието се уште е заглавен во Собранието откако денеска продолжија блокадите од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Членовите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши ѝ предложи на ВМРО-ДПМНЕ да достави амандман со кој би се оданочувале приватните хидроцентрали и соларните капацитети ...
| | веќе видена | слични

Околу половина час траеше денешното продолжение на седницата на Комисија за прашања на изборите и именувањата на кое требаше да се дебатира за предлогот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на собраниската Комисија за избори и именувања од ВМРО-ДПМНЕ денеска викаа на цел глас зошто ѝ е ускратена можноста на нивната колешка пратеничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог – одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетика го помина и филтерот на собраниската ЗПК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: