Кремљ повика на соработка во врска со инцидентот на гасоводите Северен тек


ЕУ се закани со единствен и силен одговор, по како што вели сабожата во протокот на руски гас преку Балтичкото море до Германија. Оштетувањата на гасоводите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се зголемија сомнежите за саботажа на оштетените гасоводи „Северен поток 1 и 2“ во Балтичкото Море, по истрагата на посоченото место во шведската ексклузивна ...
| | веќе видена | слични

Сомнежите за саботажа на гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2 во шведските и данските води на Балтичкото Море се засилија во четвртокот откако шведската ...
| | веќе видена | слични

Подготвил: Mарјан Велевски Претседателката на Европската комисија ја повика Европската Унија Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
| | веќе видена | слични

Саботажата врз цевководите на двата гасовода Северен тек наликуваат на нападот на американската Централна разузнавачка агенција (CIA) во 1983 година врз ...
| | веќе видена | слични

Русија мора да учествува во истрагата за експлозиите на гасоводите „Северен тек“ под Балтичкото Море,изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, цитиран од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членките на Европската унија се договорија за нова рунда санкции против Русија поради нејзината агресија врз Украина, објави во средата чешкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 349 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 129 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 204 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 160 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ повика на соработка во врска со инцидентот на гасоводите Северен тек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: