Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се вратија на работа

2 копии

Кејт Мидлтон го посети породилното одделение во болницата во округот Ројал Сари во Гилдфорд каде што разговараше со медицинскиот персонал за сеопфатната ...
| | веќе видена | слични

Принцезата од Велс, Кетрин Мидлтон, вчера беше во посета на породилиштето на болницата во округот Крал Сари. Фото: Getty Како што изјавуваат од Кенсингтонската ...
| | веќе видена | слични

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон денеска во Виндзор ги пречека членовите на кралската морнарица, јавуваат британските медиуми. Принцезата од Велс претходно ...
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс денеска во Виндзор ги пречека членовите на кралската морнарица, со што ги продолжи своите службени должности и по смртта на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се вратија на работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: