Владата намени средства за топлотна енергија за Скопје - гас би набавиле од Србија а за возврат би вратиле струја


Владата е сигурна дека зимава ќе го згрее Скопје но се уште не е сигурна како ќе го направи тоа. ЕСМ доби 18 милиони евра од Буџетот за да купи гас но се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Христијан Мицкоски излезе со еден план за решение на енергетската криза, тој план е одржлив, квалитетен и државнички план, изјави пратеникот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Она што беше договорено на таа средба е дека ќе се разгледаат контактите кои што ние им ги доставивме. Она што е важно да се истакне се два моменти. Прво со ...
| | веќе видена | слични

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ден на ден власта покажува дека нема компас. Освен обид за манипулација на граѓаните, ништо не видовме. Власта не понуди план и не дека не сакаат, туку тие ...
| | веќе видена | слични

Она што е важно да се истакне се два моменти, прво со самото прифаќање на средбата побарана и иницирана од претседателот Мицкоски, ако се вратите наназад нели ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски смета дека претседателот на партијата, Христијан Мицкоски покажал државнички однос и ја одбрал страната ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа, порача дека доколку премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 222 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата намени средства за топлотна енергија за Скопје - гас би набавиле од Србија а за возврат би вратиле струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: