Кривична пријава против штипјанец за фалсификување исправа

2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот Џ.А. од Скопје затоа што сторил кривично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад" ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против скопјанецот Џ.А. (41), поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.М.(28) од Прилеп и А.Љ.(24) од Ново Село, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Н.(22) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против штипјанец за фалсификување исправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: