Поднесена нова иницијатива за референдум - ако не помине Левица најавува целосна блокада

Опозициската Левица ја почна процедурата за референдум против францускиот предлог, откако не успеа првата иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ. Овој пат прашањето, нема ...
| | веќе видена | слични

За теми кои се од особен и витален интерес за граѓаните, како што се интеграцијата на земјата во ЕУ, економската и енергетската криза, нужно мора да има ...
| | веќе видена | слични

Левица утре во Собранието ќе ја достави иницијативата за референдум. Собрани се повеќе од 150 иницијални потписи. Првопотпишан е лидерот на партијата Димитар ...
| | веќе видена | слични

Утре во Собранието ќе биде доставена иницијативата за референдум на Левица откако вчера заврши постапката за собирање на потписи. -Не очекуваме никакви ...
| | веќе видена | слични

Левица утре ќе ја достави до претседателот на Собранието Талат Џафери иницијативата за референдум откако вчера ја заврши постапката за собирање на иницијалните ...
| | веќе видена | слични

Однесувањето на нашите политички „елити“ овие денови нѐ потсетува зошто секогаш сме биле, а и сѐ уште сме на дното на Европа во секоја смисла. Нивото на ...
| | веќе видена | слични

Потребата за национална и политичка обединетост најсериозно се наметнува за Македонија, очигледно и во агендите на нашите највисоки политичко- партиски лидери. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесена нова иницијатива за референдум - ако не помине Левица најавува целосна блокада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: