Драстично зголемена продажбата на книгата на Нострадамус откако ја „предвидe“ годината на смртта на кралицата Елизабета – еве што друго пишува во неа

Зголемувањето на продажбата на книгата на Нострадамус во Британија откако таа ја „предвиде“ годината на смртта на кралицата Елизабета Втора е доказ дека сè ...
| | веќе видена | слични

Принцезата Ана, ќерката на покојната кралица Елизабета и принцот Филип, ја воодушеви јавноста со гест кој уште еднаш покажа дека и покрај големото богатство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот принц Хари, кој во последните години предизвика вистинска бура во кралското семејство и придонесе доста незгодни детали да испливаат во јавноста, ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл беа изоставени од официјалниот портрет на кралското семејство, па сега објавија нивни посебни фотографии на „Инстаграм“. Ги објавија ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Британскиот крал Чарлс Трети се очекува да биде крунисан на 3 јуни следната година на церемонија во Вестминстерската опатија, соопштија британските власти. ...
| | веќе видена | слични

Според медиумите, двојката е загрижена поради некои изјави за кралското семејство во документарецот, со кои сакаат да се смират, но Нетфликс сè уште не сака да ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган објавија нови фотографии од самитот за млади лидери „Еден млад свет“ два дена по официјалниот портрет на кралот Чарлс со Камила, Вилијам и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 124 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Поповски иззлезе со најнова прогноза за времето што не очекува. Вели дека за снег ќе почекаме. „НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: Во седмицата ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драстично зголемена продажбата на книгата на Нострадамус откако ја „предвидe“ годината на смртта на кралицата Елизабета – еве што друго пишува во неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: