Шпанија планира дигитални номадски визи за лицата надвор од ЕУ

Шпанија планира да издава дигитални номадски визи за Британците и другите граѓани надвор од Европската Унија. Визите ќе им бидат понудени на луѓето што работат ...
| | веќе видена | слични

Во Европскиот парламент постои политичка волја Бугарија да влезе во Шенген, не тоа не се случува поради тешкиот проблем со корупцијата во државата, изјави за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Европскиот парламент на денешната седница ќе расправа за пристапување на Бугарија и Романија во Шенген-зоната, при што се очекува европратениците да побараат ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
2 копии

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 199 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија планира дигитални номадски визи за лицата надвор од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: