Пренџов: Преку кризните состојби власта прави пат за нов грабеж на граѓаните

Гостин во „Студио 10“ на Телевизија 24 беше пратеникот Љупчо Пренџов кој што истакна дека владата сака само да троши пари на граѓаните за личен профит ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши ѝ предложи на ВМРО-ДПМНЕ да достави амандман со кој би се оданочувале приватните хидроцентрали и соларните капацитети ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинувања за капацитетите на власта за менаџирање на енергетската и економската криза и за ефектите од мерките од почетокот на ковид пандемијата, како и за ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Собранието на денешното продолжение на 86-тата седница, изгласа продолжување на рокот на кризните состојби заради недостиг на електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични

Законот за потрошувачи со кои делумно ќе се следат трговците во формирањето на цените со цел да не профитираат во криза го помина првиот собрнииски филтер. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците денеска изгласаа продолжување на кризните состојби поради недостиг на електрична и топлинска енергија. Продложувањето на кризната состојба е поради ...
| | веќе видена | слични

Со 83 гласа „за“, ниту еден „против“ и ниту еден „воздржан“ беше изгласано продолжувањето на рокот на постоење на кризна состојба со електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични

– Во Собранието заврши општата расправа по Предлог-одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетиката на ниво на државата до 30 април. Во тек е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 523 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 220 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Преку кризните состојби власта прави пат за нов грабеж на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: