Манчини: Не знам како останав селектор после поразот од Македонија, не заслуживме да го пропуштиме Мундијалот!

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, и понатаму се чуди како останал на клупата на Аѕурите и покрај неуспехот во март против ...
| | веќе видена | слични

Малата држава на Арапскиот Полуостров е во фокусот на медиумите и пошироката јавност во последните неколку месеци поради Светското првенство, прво во ...
| | веќе видена | слични

Родриго Силва де Гоес, или попознат само како Родриго побара од „Панини“ да направи корекција и да го вклучи во албумот со сликички за Светското првенство во ...
| | веќе видена | слични

Останува уште нешто повеќе од еден месец до почетокот на Светското првенство во Катар, а Јужноамериканската фудбалска конфедерација (KONMBEOL) веќе размислува ...
| | веќе видена | слични

Феран Џутгла е вистинско фудбалско откровение во Европа и играч што е во Топ-10 според бројот на голови и асистенции во Лигата на шампионите и како што велат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалници на шест француски градови, меѓу кои е и Париз, одлучија да не дозволат натпреварите од Светското првенство во Катар да се гледаат на големи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчини: Не знам како останав селектор после поразот од Македонија, не заслуживме да го пропуштиме Мундијалот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: