Министерот Спасовски утре и задутре во посета на Кралството Холандија


-При посетата на ЕВРОПОЛ, Спасовски ќе оствари средба со извршната директорка, Катрин Де Бол, а потоа ќе присуствува на презентации од страна на експерти од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, придружуван од делегација од Секторот за меѓународна полициска соработка и Одделот за ЕУ и меѓународна ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Миграцијата е еден од глобалните предизвици што ќе трае и понатаму. Затоа е многу важно да се има мултидисциплинарен пристап и заеднички политики на сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, присуствуваше на настан посветен на отпочнувањето со реализација на регионалната програма за миграции – ...
| | веќе видена | слични

По учеството на настанот, програма за миграции „Хуманитарен аспект на мешани миграциски текови” што се одржува во Струга во организација на Црвениот крст на ...
| | веќе видена | слични

Во Центарот на Црвениот крст „Солферино“ во Струга од денеска до петок ќе се одржува програмата за миграции „Хуманитарен аспект на мешани миграциски текови”. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ и предизвиците со илегалната миграција беа теми на денешната средба на министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена

„Нема да ја раскажувам содржината на нашите контрамерки. Западот и оние кои го поддржуваат, мора да бидат подготвени на се. Ако започнат некаква војна без ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Спасовски утре и задутре во посета на Кралството Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: