Вучиќ вели дека не му е гајле за Путин или Бајден, се борел за Србија


Српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за ситуацијата во Украина и се осврна на фактот дека Србија сè уште нема воведено санкции кон Русија. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто денеска изјави дека Унгарија, Австрија и Србија се договориле да ги здружат силите и дополнително да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија ќе го зголеми бројот на луѓе на границата со Северна Македонија со цел да го намали бројот на нелегални влегувања во земјата, изјави денеска во Белград ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на австриската дипломатија Александар Шаленберг пред денешниот состанок во Белград предупреди дека доколку не се преземат итни мерки, следниот миграциски ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од кога било ми е страв од она што ѝ претстои на Србија, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој додаде дека пред Србија е „тежок период, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, присуствувајќи на презентацијата на комплетот книги „Собраните дела на Милорад Екмечиќ“ во Домот на вооружените сили ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ продолжува со секојдневните црни предвидувања за Србија и за светот во периодот кој претстои. Денеска тој им порача ...
| | веќе видена | слични

„Многу сум загрижен за исходот на некоја нова сталинградска битка, доколку се случи“, изјави Вучиќ. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ вели дека не му е гајле за Путин или Бајден, се борел за Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: