Ѓоковиќ посакува простување од тенисот како тоа што го имаше Федерер


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, сака неговите најголеми ривали да бидат до него, кога ќе ја заврши кариерата, исто како што беше на емотивното збогување на ...
| | веќе видена | слични

Цела планета ја потресе веста дека на Новак Ѓоковиќ не му беше дозволен влез во Австралија на почетокот на 2022 година , кога Србинот сакаше да атакува на нова ...
| | веќе видена | слични

Миомир Кецмановиќ е херојот на денот во тенискиот свет откако на неверојатен начин се пласира во четвртфиналето на турнирот во Јапонија. Српскиот тенисер по ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот германски тенисер Миша Зверев не верува дека Новак Ѓоковиќ повторно ќе се врати на првото место на АТП ранг-листата иако уште неколку години ќе се ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ минатата седмица триумфираше во Тел Авив, додека пак во оваа ќе се обиде да победи во Астана и на тој начин да потврди дека е во одлична форма, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот тенисер Миша Зверев упати провокација до Новак Ѓоковиќ, кој моментално се наоѓа на седмото место на АТП ранг-листата. Поради тоа што не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Хероината од документарниот филм, Атиџе Муратова му подари од својот мед на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер. „Ако ги сакате пчелите, тие ќе ви ...
сите 249 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 373 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ посакува простување од тенисот како тоа што го имаше Федерер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: