Подобрување на капацитетите на локалните самоуправи за зајакнување на демократијата

Денес во просториите на ЕУ Центарот во Скопје, под покровителство на Полската амбасада и Полскиот Амбасадор Н.Е. Војциех Тицињски, за 15 македонски општини ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во просториите на општина Гази Баба, денеска беа доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект којшто ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на ...
| | веќе видена | слични

Креирање на безбедни средини за граѓаните и подигнување на безбедноста на сите учесници во сообраќајот е еден од најважните приоритети на Општина Аеродром која ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување на стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општина Гази Баба. „ Целта на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општината за учебната 2022/2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден целосно се реконструираше улицата „Бистра“ во Драчево. Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, истакна дека се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, вчера попладне оствари средба со Харолд Фугер, Аташе за социјална политика на Австриската амбасада во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подобрување на капацитетите на локалните самоуправи за зајакнување на демократијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: