„Татко ми ќе биде крал, подобро ти е да внимаваш“: Малиот принц Џорџ има одговор за децата што го задеваат


Кога момчињата од училиштето се туркаат или задеваат со принцот Џорџ, тој им вели дека неговиот татко е посилен од другите татковци. Британските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Помина долго време откако последен пат слушнавме вести за една од нашите омилени серии – Бриџертон. И токму кога помисливме дека продолжението ќе замине во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 229 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Татко ми ќе биде крал, подобро ти е да внимаваш“: Малиот принц Џорџ има одговор за децата што го задеваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: